Bir sor ve yanıtla sitesi olarak hayata geçirilen ask.fm hakkında bütün bilgileri bu başlık altından takip edebilirsiniz.

ask.fm giriş sayfası

Ask.fm Nedir?
Ask.fm kırk farklı dil seçeneğiyle bir çok ülkede aktif olarak kullanılan bir sosyal platformdur. Profilinize gelen ziyaretçiler ister anonim olarak ister kendi üyelikleriyle size sorular yöneltirler. Sizde panelinize düşen sorulara cevap vererek iyi zaman geçirebilirsiniz.

ask.fm kaydolma forumu

Ask.fm'e Nasıl Kayıt Olunur?
"http://ask.fm/" adresine girdikten sonra "Şimdi Katıl" butonuna tıklayarak kaydolma işlemlerinize başlayabilirsiniz. Karşınıza çıkan "http://ask.fm/signup" adresindeki hesap oluşturma formunu doldurarak üyeliğinizi açabilirsiniz. Bunun yanı sıra hazırda bulunan Facebook, Twitter ya da Vk üyeliğiniz ile birlikte kısayoldan kayıt yapabilme imkanınız bulunmaktadır.

Kayıt İşlemlerinden Sonraki Aşamalar Nelerdir?
Kayıt formunu onayladıktan sonra mailinize otomatik olarak bir mail gelir. "E-posta onayı" başlığı altında gelen maildeki linke tıklayarak mail adresinizin onayını sağlayabilirsiniz. Daha sonra sizi bir sayfaya yönlendirecek. Buradan Facebook'a giriş yaparsanız eğer oradaki arkadaşlarınızla Ask.fm üzerinden iletişime geçmiş olacaksınız. Bu adımı isterseniz geçebilirsiniz, bunun için "İleri" butonuna basmanız yeterlidir. Daha sonra karşınıza gelen ekranda size profilinizin adresini verecek. İşlemler burada bitiyor.

ask.fm giriş sayfası

Ask.fm Nasıl Kullanılır?
"http://ask.fm/kullaniciadi" şeklinde bir profil adresiniz olur. Burada sizin tüm aktiviteleriniz görünecektir. Üst sekmede "Sorular, Profil, Arkadaşlar, Ara, Ayarlar" butonlarının yanı sıra çıkış ikonu yer almaktadır.

ask.fm sorular sayfası

Ask.fm Soru Cevaplama Nasıl Yapılır?
Sorular sekmesine girdiğiniz karşınıza çıkan "http://ask.fm/account/questions" adresinden size sorulmuş soruları görebilirsiniz. Burada kimse soru sormasa dahi günün soruları yer alacaktır. Dilediğiniz soruyu seçerek "Yanıtla" butonuna bastığınızda soruyu yazı olarak yanıtlayabilirisiniz. İsterseniz "Video yanıt kaydet" butonu ile görüntülü olarak cevap verebilirsiniz.

Ask.fm Nasıl Soru Sorulur?
Başka birine soru sormak için onun profiline gitmeniz yeterlidir. Profilindeki yazı satırına dilediğiniz soruyu yazdıktan sonra ister anonim olarak ister profiliniz ile soruyu gönderebilirsiniz. Eğer "Anonim olarak sor" butonu işaretliyse profiliniz açık dahi olsa sorunuz karşı tarafa anonim olarak gönderilir.

Ask.fm Oturumu Nasıl Kapatılır?
Yukarıdaki sekmelerin en sağındaki ikon ile Ask.fm üyeliğinizin oturumunu kapatabilirsiniz. Bu butona tıkladığınızda size bir onay dahi sormadan oturum kapatılır. Bu bazen yanlışlıkla kapatmalara da sebep verebilir.


Ask.fm Hesabı Nasıl Dondurulur?
Ayarlar sekmesine girdiğinizde en altta "Hesabı devre dışı bırak" yazısına tıklarsanız eğer hesabınız siz tekrar açana kadar dondurulur. Dilediğiniz zaman yeniden giriş yaparak tekrar aktif yapabilirsiniz.

Ask.fm'i Akıllı Telefonumda Nasıl Kullanırım?
Ask.fm telefon uygulaması indirmek için profilinizi açtıktan sonra anasayfanıza gelerek altta bulunan Google Play ve App Store logolarına tıklayabilirsiniz.

Android uygulamasını indirin iOS uygulamasını indirin  
Ask.fm ile ilgili mümkün olduğunca çok şeyi cevaplamaya çalıştık. Eğer yardımcı olmamızı istediğiniz başka bir konu varsa bize yorum olarak sorabilirsiniz.
Next
This is the most recent post.
Previous
This is the last post.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top